Minust

Mina olen Kristel Aus – terapeut, vabakutseline tõlkija ja kirjutaja. Kahe tütre ema.

Niikaua kui end mäletan, on mind köitnud inimteadvuse sügavamad, varjatud hoovused. Koos sellega on mind alati saatnud aimdus, et inimene on midagi palju-palju avaramat, kui meile on õpetatud. Lapsena olin justkui käsn, kes ahmis uudishimuga endasse kõike, mida minu toonasel maailmal oli pakkuda: looduse sosinaid, vanainimeste pajatusi, pööningute saladusi ja raamatute võlumaailmu. Kõike kogetut jutustasin suure naudinguga teistele edasi. Sõna on minu hea sõber ka täna: armastan väga kirjutamist ja tõlkimist.

Pärast keskkooli astusin Tartu Ülikooli, kus õppisin ajalugu, Eesti kirjandust ja etnoloogiat. Sel ajal algas ühtlasi ka minu vaimse eneseotsingu teekond, mis kulges läbi eri riikide ja kohtumiste värvikate inimtüüpidega kõikvõimalikelt elualadelt. See teekond õpetas mind usaldama oma sisehäält ja “müstilisi” kogemusi. Jõudsin sügavale äratundmisele, et nii olen alati toetatud, kus iganes ma ka ei viibiks. Intuitsioon juhatas mind muuhulgas ka Mehhikosse, kus oli õnne pikemalt paigal olla ja lasta sealse kultuuri jõulistel maastikel oma hinge kihistustega läbi põimuda. Mehhikol on minu südames väga eriline koht, pean seda oma teiseks koduks – Hiiumaa kõrval, kust on pärit mu emapoolne suguvõsa.

Ülikooliõpingute järel teenisin mõnda aega leiba tõlkijana. 2014. aastal tegin läbi neli holistilise regressiooniteraapia seanssi, mis oli minu jaoks silmiavav ja väestav kogemus. Mõistsin, et see teraapia on tõhus meetod ühenduse loomiseks oma alateadvusega. Pärast seda oli Holistika Instituuti terapeudiõppesse astumine juba asjade loomulik käik ja nüüd olengi kutsetunnistusega holistilise regressiooni terapeut.

Terapeuditöö kõrval on minu suur armastus, nagu öeldud, sõnaline eneseväljendus. Olen siia lehele üles pannud mõningaid lühijutte ja luuletusi, samuti tõlkeid Ladina-Ameerika jutukirjanike loomingust. Jooksvaid mõtisklusi jagan blogis.

Minu lemmikvärvid on punane ja must, pühakoda mets, hingesõnumite kirkaim allikas unenäod. Intensiivseid ja esmapilgul tumedaid energiaid ma ei karda. Usun, et kui neist otsejoones läbi minna, on võimalik jõuda valguse ja puhastumiseni.


Kristel Aus holistilise regressiooni terapeut tõlkija

Foto: Siim Aus

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar